Blog > Komentarze do wpisu

Kiedy opłaca się skonsolidować kredyty?

Kredyty konsolidacyjne to często ostatnia deska ratunku dla wszystkich tych, którzy mają ogromne problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Niestety, ale w Polsce jest to obecnie sytuacja coraz bardziej normalna. Ludzie z braku pieniędzy na normalne życie muszą brać kredyt za kredytem.

Z obecnych pensji wystarcza nam tak naprawdę na opłacenie wszystkich rachunków i może tydzień życia o najgorszym i najtańszym jedzeniu. Ciężko jest utrzymać siebie, a o całej rodzinie to czasem można nawet pomarzyć. Kredyty pomagają nam normalnie funkcjonować, ale w wielu przypadkach mogą również zniszczyć nasze życie. Niestety, przychodzi tak moment, w którym koszty kredytów zaczynają przekraczać nasze możliwości przez co tracimy płynność finansową. Najgorsze co można wtedy zrobić to wziąć kolejny kredyt na spłatę tych poprzednich. W tym momencie tak naprawdę narażamy się na jeszcze większe koszty. Lepiej brać kredyty konsolidacyjne.

Konsolidacja dla bardzo zadłużonym

Kredyt konsolidacyjny jest tak naprawdę dedykowany tylko i wyłącznie osobom, które naprawdę mają problem z płynnością finansową i spłaceniem swoich zobowiązań. To dlatego, że biorąc kredyt konsolidacyjny musimy się liczyć z powiększenie swojego długu. Spokojnie jednak bo wcale nie oznacza to, że jeszcze bardziej pogorszymy swoją sytuację. Banki chcąc obniżyć nam łączną ratę za wszystkie zobowiązania po prostu wydłużają czas spłaty całego kredytu. W efekcie raty są faktycznie niższe, ale oczywiście koszty kredytu będą trochę wyższe. Z tego powodu nie opłaca się takie działanie na przykład tym, którzy nie mają problemów ze spłatą. W ich przypadku wygeneruje to tylko dodatkowe i zupełnie niepotrzebne koszty.

Konsolidacja z zabezpieczeniem

Jeśli Twoje zobowiązania wobec banków są wyjątkowo duże to niestety, ale będzie potrzebne zabezpieczenie na kredyt konsolidacyjny. Najczęściej będzie to nasza hipoteka, czyli dom lub mieszkanie. W ten sposób bank zabezpiecza się na wypadek naszego bankructwa czy utraty pracy. Oczywiście nie jest to wygodne, gdyż w okresie spłacania kredytu nie możemy na przykład sprzedać swojego mieszkania. Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki jest jednak możliwy, ale nie zawsze dobry. Jeśli kredyt konsolidacyjny bez hipoteki to bank zabezpieczy się dając wyższe oprocentowanie kredytu oraz zwiększają kwotę ubezpieczenia.

poniedziałek, 15 lipca 2013, kredytykonsolidacyjne

Polecane wpisy