Tagi
środa, 17 lutego 2016

Każdy kredyt, bez względu czy jest to kredyt hipoteczny, konsumencki czy nawet samochodowy, wiąże się ze sporymi kosztami. Składają się na nie różnego rodzaju prowizje, odsetki i koszty ubezpieczenia. W zależności od tego, jak bardzo jesteśmy dla danej instytucji finansowej sprawdzonym i wiarygodnym klientem, możemy liczyć na niższe koszty. Kredyty samochodowe charakteryzują się niskimi kosztami kredytowania, ale nie bez powodu – instytucja udzielająca nam takiej pożyczki z pewnością dokładnie nas, mówiąc kolokwialnie, prześwietli.

Jak banki sprawdzają naszą zdolność

Naszą zdolność kredytową bank na pewno sprawdzi w Biurze Informacji Kredytowej, stąd zaczerpnie informacji, czy zobowiązania finansowe, jakie już posiadają nie będą kolidowały z ewentualnymi spłatami rat. Specjaliści od finansów podliczą między innymi na ich podstawie, czy będziemy w stanie spłacać kredyt. Kolejną formą sprawdzenia kredytobiorcy jest wymóg dostarczenia przez niego do danej instytucji finansowej zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Musimy się liczyć z tym, że konsultant może zadzwonić do naszego miejsca pracy w celu potwierdzenia zawartych w dostarczonym przez nas zaświadczeniu informacji. bigstockManshowinghisemptypockets59385773

Formy zabezpieczenia środków


Podstawową dla każdego rodzaju kredytu, również dla kredytu samochodowego, formą zabezpieczenia spłaty jest podżyrowanie osób trzecich. Oznacza to, iż ktoś z naszej rodziny lub przyjaciół, posiadający stałe dochody oraz spełniający podobne wymogi jak my sami, zgodzi się podpisać umowę razem z nami, która to umowa poświadczać będzie, iż w razie gdybyśmy z jakichś powodów nie mogli spłacić rat w terminie, zrobi to za nas. O pozyskanie żyranta nie jest łatwo, w obecnych czasach większość ludzi ma własne kredyty i niewiele osób zdecyduje się na takie ryzyko. Jeżeli jednak pozyskamy takiego żyranta, nasze szanse na uzyskanie pozytywnej opinii z banku mocno wzrosną.
Poza wyżej wymienionymi wymogami, dotyczącymi większości form kredytowania, w przypadku kredytów samochodowych banki mają często wymóg dodatkowego ubezpieczenia kredytu na wypadek, gdybyśmy my i nasi żyranci z jakichś, szczegółowo w umowie opisanych powodów nie mogli spłacać kredytu. Wtedy to właśnie ubezpieczyciel pokryje koszty za nas. Ubezpieczenia takie obejmują często na przykład utratę pracy, ciężką chorobę czy śmierć, chociaż nie jest to regułą, gdyż każdy ubezpieczyciel ma własne wymogi.

Sprawdź porównanie kredytów samochodowych i wybierz ten najkorzystniejszy dla siebie.

A no tę inwestycję, która bazuje na zdeponowaniu konkretnego funduszu bankowi, za co ten wypłaci odsetki, zależne od warunków umowy. Najpopularniejszym zeń są zaś konta bankowe, będące rejestrem aktualnego stanu należności między konsumentem i obiektem bankowym, w zakresie których pieniądze są magazynowane, ale w całości dyspozycyjne, co pozwala na uskutecznianie rozrachunków i podobnych akcji pieniężnych. Do ich rodzajów zaliczamy z kolei konta osobiste, jakie służą do dokonywania powszednich rozliczeń, rachunki pomocnicze, które mają pokrewne zeń zadanie, ale umożliwiają wykonanie tego w bankach ich nieotwierających, konta oszczędnościowe, jakie znamionują się lepszym procentem, ale które wykorzystuje się do oszczędzania, a nie do przed chwilą wymienionych, rachunki walutowe, które umożliwiają gromadzenie kapitału w walucie obcej, i bezlik pozostałych jak przykładowe rachunki kredytowe.shutterstock_103756823

Specjalnym typem depozytu są zaś lokaty bankowe, na które środki finansowe się przeznacza, ale te ulegają unieruchomieniu i da się je wyjąć nie prędzej niż po ustalonym uprzednio czasie, wespół z odsetkami oczywiście. Tak jak w przypadku kont bankowych, grupują się one na kilka rodzajów, wśród których możemy wyliczyć lokaty denominowane, czyli zawierane w walucie obcej, lokaty negocjowane, czyli umożliwiające negocjowanie z bankiem o stopy oprocentowania i inne kwestie w umowie, lokaty progresywne, w których stopień oprocentowania zwiększa się razem z upływem czasu, lokaty terminowe, czyli prowadzone przez konkretny czas, lokaty rentierskie, w których odsetki są natychmiast wypłacane, a nie kapitalizowane, lokaty strukturyzowane, czyli posiadające właściwości funduszy inwestycyjnych, a także wiele innych.

Jak więc widać, depozyty bankowe są niezwykle różnorakie, toteż wszyscy mogą wyszukać dla siebie ten najciekawszy. Należy niemniej pamiętać, że mimo zaręczenia im zabezpieczenia przez BFG, który wypłaca rekompensaty w sytuacji upadłości banków, nieodzownym jest też odpowiednie rozeznanie konkretnych propozycji i wyłonienie spośród nich takiej, która jest nienaganna. Reasumując, zanim rozpoczniemy współpracę z jakimś instytutem bankowym, sprawdźmy, czy ma on dobrą renomę pośród klienteli, czy ma szeroki zakres ofert i czy posiadają one najlepsze pozycje w porównaniach internetowych, czy jest weń uskuteczniane kompetentne doradztwo, czy jego witryna www jest klarowna i czy można za jej pomocą otwierać depozyty, oraz ogólnie, czy mamy do czynienia z faktycznym ekspertem, dla którego uszczęśliwienie klienta to priorytetowy cel.

13:56, kredytykonsolidacyjne , Produkty bankowe
Link Dodaj komentarz »

Zgromadzone na lokacie środki można w przyszłości przeznaczyć na różne cele. Gdy upłynie odpowiedni czas i stwierdzimy, że nie ma co przedłużać lokaty możemy te pieniądze wyjąć z banku i dowolnie zainwestować. Takie dodatkowe środki finansowe są często przydatne w różnych trudnych sytuacjach życiowych i wiele osób tworzy lokaty tylko po to, aby w przyszłości mieć możliwość skorzystania z pieniędzy, na przykład w przypadku śmierci kogoś bliskiego czy utraty pracy. Jednak wiele osób, szczególnie tych, które przeszły na emeryturę i dobrze gospodarzyły się pieniędzmi przez całe życie postanawia udać się w podróż życia właśnie za pieniądze, które tworzyły niegdyś lokaty bankowe.shutterstock_101963716

Trzeba przyznać, że jest to dość oryginalny pomysł i niegdyś można było przeczytać o nim tylko w książkach lub obejrzeć w telewizji. Jednak poziom życia w Polsce powoli się podnosi i można powiedzieć, że coraz więcej osób chce podróżować i w końcu odpocząć po trudzie życia zawodowego. Wiele osób najpierw wiąże się zobowiązaniami w postaci kredytów, później przychodzi czas na powiększenie rodziny i mało kto ma czas wtedy na poznawanie i odkrywanie świata.

Dla niektórych ludzi jest to ogromna pasja i środki z lokaty doskonale nadają się do zagospodarowania właśnie w tym celu. Bezpieczne przechowywane pieniądze przez długi czas i korzystne oprocentowanie lokat sprawia, że na cel podróży tacy emeryci-aktywiści wybierają często dosyć odległe kraje, co może wprawić w zdumienie znajomych i najbliższą rodzinę. Dla świeżo upieczonych emerytów jest to jednak jedyny czas w życiu, aby zaszaleć, ponieważ są oni jeszcze w pełni sił fizycznych a już nie są zobowiązani między innymi życiem zawodowym.

Zdarza się nawet, że gromadzone na lokatach przez całe życie środki pozwalają nawet na zorganizowanie podróży dookoła świata. Zawsze podziwiałam i będę podziwiać takich ludzi, ponieważ dążą oni do wyznaczonego przez siebie celu, jakim w tym przypadku jest podróż. Nic, tylko czas zakładać lokaty bankowe i myśleć o własnej podróży!

Wejdź na ranking lokat bankowych luty 2016 i znajdź najlepszą lokatę dla siebie.

wtorek, 19 stycznia 2016

Każdy z nas miewa czasem kłopoty finansowe. Zazwyczaj sięgamy wtedy po pożyczkę – od rodziny, znajomych, a nawet w banku. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie spłacać regularnie kilku zobowiązań, możemy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny.

Podstawowe informacje

Konsolidacja kredytów, mówiąc najprościej, to połączenie kilku zobowiązań w różnych bankach (kredytów gotówkowych, hipotecznych, debetów na rachunku osobistym, a nawet zadłużenia na karcie kredytowej) w jeden. Dzięki temu spłacamy jeden kredyt w jednym banku – z niższą comiesięczną ratą, ale za to z dłuższym okresem kredytowania, co oczywiście przekłada się na wyższą kwotę całego zobowiązania. Warto więc zastanowić się, czy nie można znaleźć innego rozwiązania, chociaż kredyty konsolidacyjne z pewnością mają swoje zalety. Jeśli decydujemy się na taki krok, warto odpowiednio wcześniej porozmawiać z pracownikiem banku. Opóźnienia w regulowaniu spłaty generują dodatkowe odsetki, a my jesteśmy odbierani jako mało wiarygodni kredytobiorcy.

 Dla kogo?

Konsolidacja kredytu to dobre rozwiązanie kiedy nie radzimy sobie ze spłatą poszczególnych rat, a ponadto mamy pewność, że kłopoty finansowe to nie przejściowa sytuacja, ale nieco poważniejszy problem. Niższa rata pozwoli nieco ustabilizować domowe fundusze i stanąć na nogi. Poza tym jest to zdecydowanie wygodniejsze, niż pamiętanie o kilku różnych ratach, które spłacamy w innych terminach i z tego powodu często zapominamy którejś z nich. Oczywiście opłacalność takiego rozwiązania w dużym stopniu zależy od tego jaki bank wybierzemy, dlatego warto poświęcić nieco czasu na prześledzenie propozycji poszczególnych instytucji. Pierwszym krokiem podczas poszukiwań może być dostępny w Internecie ranking kredytów konsolidacyjnych, dzięki któremu w łatwy sposób porównać można rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO), wysokość prowizji nakładanej przez bank, czy też wysokość raty po skonsolidowaniu naszych zobowiązań. Wystarczy tylko w wyszukiwarce wpisać odpowiednie dane, aby dowiedzieć się którą ofertę wziąć pod uwagę.

Lokata jest jedną z najpowszechniejszych, a także najprostszych form oszczędzania pieniędzy w naszym kraju. Oszczędzać pieniądze za pośrednictwem lokaty może praktycznie każdy dorosły obywatel.

Założenie lokaty nie jest skomplikowane. Można to zrobić w placówce banku lub przez Internet. Cechą charakteryzującą lokatę jest to, że klient banku wpłaca pewną kwotę pieniędzy na ustalony czas. W sytuacji tej bank zobowiązany jest do naliczania odsetek równych iloczynowi oprocentowania lokaty i kwoty wpłaconych środków. Klient może wypłacić swój kapitał wraz z należnymi mu odsetkami w momencie, gdy dobiega końca czas trwania lokaty.

Zazwyczaj lokaty bankowe oferują swoim klientom wyższe oprocentowanie niż zwykłe konta oszczędnościowe czy rachunki bieżące. Trzeba jednak pamiętać, że klient, który potrzebuje wypłacić swoje środki zanim minie ustalony termin, musi się liczyć z tym, że straci zdecydowaną część naliczonych do tej pory odsetek. Oprocentowanie lokat to rzecz, o którą w pierwszej kolejności pyta większość klientów. Oprocentowanie zależy przede wszystkim od tego, jaki jest poziom stóp procentowych ustalanych przez Narodowy Bank Polski.

Najlepsze lokaty terminowe są atrakcyjne dla klientów pod wieloma względami. Mogą oferować wyższe oprocentowanie oraz gwarantować utrzymanie części odsetek w przypadku wcześniejszego zerwania umowy. Różne czasopisma finansowe, a także portale internetowe poruszające tą tematykę publikują ranking lokat. Umożliwia on klientom banków wybranie korzystnego rozwiązania. Istnienie takich rankingów umożliwia łatwe porównanie lokat. Jest to istotne dla klienta wpłacającego swe pieniądze, bo przecież każdego interesuje najlepsza lokata.

Lokata jest dość standardowym produktem. Różnice w ofertach dotyczą głównie wysokości oprocentowania oraz sposobu naliczania odsetek. Myśląc o sposobie naliczania odsetek mamy na myśli ich kapitalizację. Odsetki mogą być doliczane w jakimś cyklu do kwoty kapitału i kolejne naliczanie odsetek dotyczy już wyższej kwoty. Kapitalizacja wykorzystuje metodę procentu składanego.

Analizując ofertę banku trzeba zwracać uwagę i na wysokość oprocentowania i na sposób kapitalizacji.

12:14, kredytykonsolidacyjne , Inwestycje finansowe
Link Dodaj komentarz »


Nie jeden z nas chciałby mieć taki problem, jak założenie lokaty bankowej dla kwoty 100 000 złotych. Jest to jednak w rzeczywistości naprawdę duży problem, ponieważ w polskich bankach bardzo trudno odnaleźć lokatę, którą naprawdę byłoby warto założyć. Musimy to jednak zrobić, ponieważ tylko w banku tak ogromna suma pieniędzy będzie stosunkowo dobrze chroniona. Banki czasem upadają, na szczęście w Polsce nic takiego raczej się w najbliższym czasie nie wydarzy. Zresztą nawet gdyby do tego doszło, to większość placówek jest chroniona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Oprocentowanie lokat w dzisiejszej Polsce.


Dziś w naszym kraju oprocentowanie zakładanych lokat zależy w dużej mierze od tego, czy zdecydujemy się ulokować pieniądze w banku na dłuższy, czy krótszy okres czasu. Jeżeli będzie to krótszy okres czasu to nie mamy, co liczyć na więcej jak 2 % w skali roku, na lokacie standardowej. Oczywiście zdarzają się od czasu do czasu promocje, ale są one ograniczone czasowo i takie lokaty nie mogą trwać zazwyczaj dłużej niż 3 miesiące. Jeżeli ulokujemy naszą zaoszczędzoną gotówkę na znacznie dłuższy okres czasu, to możemy liczyć na wyższy procent. Będzie to prawdopodobnie coś około 2, 5 do 3 %. Więc i tak nie jest to zbyt wiele, ale niestety takie mamy na dzień dzisiejszy realia w naszym kraju.

Jedyne wyjście – negocjacja oprocentowania.


Nie każdy bank zgodzi się z nami negocjować oprocentowanie naszej lokaty. Jeżeli jednak mamy sumę taką jak 100 000 złotych, to warto spróbować, ponieważ nie są to wcale małe pieniądze. Ludzie coraz rzadziej składają depozyty do banków, dlatego może okazać się, że bank chętnie przyjmie gotówkę do siebie, na stawianych przez nas warunkach. Ewentualnie delikatnie je modyfikując. W sieci internetowej możemy spotkać się z wieloma ofertami doradców, którzy za drobną opłatą będą za nas negocjować warunki z bankiem. Czasami taka osoba może zdziałać wręcz cuda. Warto to przemyśleć, jeżeli faktycznie chcemy ulokować w banku dużą sumę pieniędzy. Nawet po opłaceniu doradcy może się okazać, że znacznie więcej na tym zyskaliśmy. A przecież o zysk w tym wszystkim chodzi, pieniądze w banku powinny na siebie zarabiać. W innym przypadku zakładanie lokaty mija się z celem. Ważne jest również żeby przed założeniem lokaty prześledzić inne oferty na oszczednoscionline.pl/ranking-lokat. To z pewnością pomoże nam wybrać właściwą ofertę.

 

Konto oszczędnościowe jest uważane za alternatywę dla lokat terminowych. Jest to opinia większość ludzi i jest ona trafna, ponieważ rzeczywiście konto oszczędnościowe może okazać się dla niektórych osób atrakcyjniejsze od lokaty bankowe. Przyjrzyjmy się ofertom dostępnym na rynku.


Ogólnie konta oszczędnościowe gwarantują mniejsze zyski niż lokaty bankowe. Ich oprocentowanie jest niższe, a tylko niekiedy można znaleźć ofertę lepszą od lokaty co zazwyczaj jest czasową promocją. Do takich promocji należy między innym konto oszczędnościowe dbNetu liderujące w rankingu kont oszczędnościowych. Konto te jest oprocentowane na 8,1% i posiada dzienną kapitalizację. Rachunek jest możliwy do założenia przez Internet. Maksymalnie na konto można wpłacić 10 tys. zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie ulega obniżeniu do 3,85%.


Drugie miejsce zajmuje konto oszczędnościowe BGŻ Optima. Jest to również rachunek internetowy. Jego oprocentowanie wynosi 5,8%. Konto jest darmowe w założeniu oraz prowadzeniu. Do konta jest dodawana także bezpłatna karta debetowa. Kapitalizacja odsetek odbywa się co miesiąc. BGŻ zapewnia, że nie obniży oprocentowania do końca 2012 roku.
Trzecie miejsce zajmuje BNP Praibas. Oferuje on rachunek oszczędnościowy na 5,5%. Kont również jest darmowe w prowadzeniu oraz założeniu. Liczba bezpłatnych przelewów to 3 przelewy w miesiącu. Takie samo oprocentowanie oferuje Bank DnB Nord – 5,5%. Godnym uwagi jest również konto oszczędnościowe Polbanku. Jego oprocentowanie wynosi 5% w skali roku a kapitalizacja następuje co miesiąc.


Pozostałe konta oszczędnościowe gwarantują oprocentowanie na poziomie poniżej 5%. Oznacza to, że konta te pozwalają tylko w minimalnym wymiarze zarobić, a w najlepszym przypadku ochronić tylko nasze pieniądze przed inflacją.
Jak widać oprocentowanie kont oszczędnościowych nie porywa, jednak można znaleźć coś dla siebie. Dla podsumowania przytoczę jedną statystykę. Przeciętne oprocentowanie lokat wg NBP wynosi dla depozytów rocznych 5,28%. Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych to ok. 1,9%.

12:08, kredytykonsolidacyjne , Produkty bankowe
Link Dodaj komentarz »

Współcześnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozmaite lokaty bankowe. Różnego rodzaju lokaty odnajdziemy w standardowej ofercie praktycznie większości renomowanych banków. Powinniśmy zatem dowiedzieć się szczegółowo, czym jest lokata i jakie są jej najważniejsze właściwości.


Lokata zakładana jest na podstawie umowy zawieranej pomiędzy klientem a bankiem. Najistotniejszy warunek, jaki trzeba spełnić, aby móc założyć dla siebie lokatę, to wpłacenie na konto bankowe określonej kwoty pieniężnej. W zależności od rodzaju lokaty, kwoty minimalne mają różnorodne wartości. Obecnie można w wielu bankach znaleźć sporo różnego rodzaju ofert z tego zakresu. Można taką lokatę założyć zazwyczaj na minimalny okres dwóch miesięcy, a najdłuższa umowa z bankiem trwa sześćdziesiąt miesięcy. Najważniejszym celem tego rodzaju ofert finansowych jest inwestowanie złożonych na lokacie środków.


Oczywiście chcąc sukcesywnie zarabiać, musimy wybierać wyłącznie najlepsze lokaty, gdyż wyłącznie wtedy będziemy mogli liczyć na realny zysk. Współcześnie na rynku możemy uzyskać bardzo wiele różnorakich propozycji. W podejmowaniu decyzji bez wątpienia pomocny okaże się sprawdzony ranking lokat, dzięki któremu będziemy mogli o wiele łatwiej się zdecydować, korzystając jednocześnie z opinii profesjonalistów, jak i opierając się na najnowszych analizach. Niewątpliwie najważniejszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę jest oprocentowanie lokat, które ma znaczny wpływ na nasze zyski.


Lokata zwykle ma konkretny procent, o jaki zwiększa się kwota wpłaconych początkowo pieniędzy. Należy jednak wiedzieć, że nie możemy wybierać pieniędzy przed upłynięciem terminu lokaty, bowiem wówczas można narazić się na poważne straty finansowe. Lokując środki w banku na tego typu koncie należy więc niezwykle szczegółowo oszacować swoje możliwości finansowe, analizując wszystkie za i przeciw. Na szczęście rodzajów lokat jest współcześnie na rynku bardzo wiele, m.in. terminowe, progresywne, negocjowane itd., dlatego też każdy może dobrać idealny produkt dla siebie. Należy porównać ze sobą każdą z opcji, aby jak najwięcej zyskać, nie narażając się na ewentualne straty.

czwartek, 17 grudnia 2015

O posiadaniu własnego mieszkania marzy niemal każdy. Niektórzy chcą się wyprowadzić z domu rodzinnego i się usamodzielnić, inni szukają większego lokum dla powiększającej się rodziny. Niezależnie od przyczyn, większość osób swoje marzenia może zrealizować decydując się na kredyt hipoteczny.

 

Podstawowe informacje

Kredyty mieszkaniowe przyznawane są osobom fizycznym w celu sfinansowania kupna, budowy lub remontu nieruchomości. Kwota takiego zobowiązania z pewnością jest wysoka i spłacać ją można przez wiele lat, dlatego zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z bankiem warto wykorzystać ranking kredytów hipotecznych z portalu polskabankowosc.com.pl i poszukać takiej oferty, która zagwarantuje najlepszy kredyt mieszkaniowy na rynku. Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać pożyczkę na mieszkanie od banku?

 

Zdolność kredytowa

Aby uzyskać kredyt mieszkaniowy od banku, trzeba spełnić określone przez wybraną instytucję finansową wymagania. Niewiele osób ma świadomość, jakie konkretnie kryteria do nich należą, dlatego rozpoczęcie poszukiwań najlepszej na rynku propozycji warto rozpocząć od spotkania z doradcą finansowym, który podpowie jakie dokumenty należy przygotować. Oczywiście najważniejsza jest zdolność kredytowa, czyli możliwość spłaty przez klienta zaciągniętego zobowiązania. Podczas jej badania pod uwagę brany jest stały dochód osoby wnioskującej ustalany m. in. na podstawie umowy o pracę czy zaświadczeniu o prowadzonej działalności gospodarczej; a także już istniejących zobowiązań, do których należą wszelkiego rodzaju zaciągnięte wcześniej kredyty, limity na rachunku osobistym, czy zadłużenie na karcie kredytowej.

 

Zabezpieczenie kredytu

Drugim ważnym kryterium przyznawania kredytu mieszkaniowego jest zabezpieczenie zobowiązania. Najczęściej stanowi je posiadanie, albo kupno nieruchomości, a więc domu, mieszkania lub działki budowlanej, którą klient nabywa dzięki środkom pozyskanym z kredytu hipotecznego. Najważniejszym aspektem w tym przypadku jest wartość nieruchomości będącej zabezpieczeniem, którą określają rzeczoznawcy majątkowi.Podjęcie decyzji o kredycie mieszkaniowym poważnie wpływa na domowe finanse i wiąże się z obowiązkiem spłaty comiesięcznych rat przez okres czasu sięgający nawet trzydziestu lat. Właśnie dlatego przed podpisaniem umowy należy przemyśleć taki wybór.

 

Określ swoje możliwości

Własne mieszkanie to marzenie wielu osób, ale zanim zaczniemy szukać idealnego lokum powinniśmy chociaż wstępnie oszacować swoją zdolność kredytową, aby mieć świadomość jak wyznaczyć zakres poszukiwań. Spotkanie z doradcą finansowym to mądry krok. Dzięki niemu uświadomimy sobie na jak wysoki kredyt mieszkaniowy możemy sobie pozwolić i jak widzi nas potencjalny kredytodawca. Oczywiście ważne jest również określenie naszej zdolności kredytowej oraz przygotowanie potrzebnych do zaciągnięcia zobowiązania dokumentów. Ponadto możemy dowiedzieć się co wpływa na mniej korzystne dla klienta kredyty hipoteczne. Warto bowiem wiedzieć, że posiadanie kart kredytowych, limitu ma rachunku osobistym, czy inne zobowiązania tego typu to produkty ograniczające zdolność kredytową. Pozbycie się finansowych obciążeń może pozytywnie wpłynąć na warunki kredytowe, warto więc uporządkować swoje finanse i w miarę możliwości zrezygnować z obciążeń.

 

Jak znaleźć najlepsza propozycję?

Kredyty mieszkaniowe  oferowane są niemal przez każdy bank. Dlatego tak trudno zdecydować się na konkretną propozycję. Warto jednak poświęcić nieco czasu na poszukiwania najlepszego finansowo rozwiązania – w końcu takie zobowiązanie spłacać będziemy przez wiele lat, a koszty związane z kredytem wpłyną niewątpliwie na domowy budżet. Dobrym rozwiązaniem jest wstępna selekcja, której dokonać można wykorzystując ranking kredytów hipotecznych dostępny na konta-oszczednosciowe.blogspot.com. Takie rozeznanie pomoże sprawdzić, w którym banku zaciągnąć można najlepszy kredyt mieszkaniowy. Oczywiście następnym krokiem powinna być rozmowa z doradcą finansowym, a także szczegółowe zapoznanie się z warunkami kredytu w poszczególnych bankach i wspomniane już badanie zdolności kredytowej. W ten sposób z pewnością znajdziemy najbardziej korzystne rozwiązanie. 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12